Hallo beleggers, na voorafgegaan door de sterke dalingen van de gecorreleerde EUR/JPY en de 10 jaars rente in Amerika met doorbraken door steunen, zijn gisteren de indices in een glijvlucht gekomen. Het duikelende consumentenvertrouwen in Amerika en de afvlakkende groeicijfers uit China konden de markten niet bekoren. Vandaag staat in het teken van de maandafsluiting voor de koersen, een indicatie voor de langere termijn, waar ik morgen op terug kom. Kijken we naar de AEX dan is deze op slotkoers uit de korte stijgende trend gevallen.
Zie http://www.beurstoppers.nl/columnindex.html
Ook de andere steunen zoals het 50% fib niveau, hebben er aan moet geloven. De Bulls hebben het even niet meer voor te zeggen. Op 310 en 300 zien we de volgende steunen waar de Bulls kunnen trachten een verdere val te voorkomen. In Amerika zijn de indices al wat verder gevorderd. De S&P heeft al onder de belangrijke steun op 1040 gekeken maar wist er net boven te sluiten. De Dow Jones heeft wederom de 10.000 opgegeven. Ook de FTSE 100 is al bij de bodem gesignaleerd. Voor de AEX zijn we gisteren gedraaid van neutraal naar short. Om de longs te laten voor wat ze waren is ons goed bevallen. Nu gaan we voor een goede short setup bij een correctie omhoog. De ingenomene short posities in de Nasdaq en S&P laten we verder lopen. Bijna alle indices komen of zijn in de buurt van cruciale steunniveau's. Je ziet van alle kanten analyses van wel/geen groot kop-schouder formaat. Of dit wel of niet zo is, feit zal zijn, dat grote partijen met long belangen er alles aan zullen doen om deze niveau's te houden of veel mensen op het verkeerde been te zetten door proberen terug te breken als de steun het begeeft. Ik kijk naar de short zijde. Of we wel of niet door de steun gaan, die glazenbol heb ik in ieder geval niet, vandaar dat ik strakke stop-loss hanteren. bij ingenomen posities. Soms verlies je en andere keren win je. Zolang je winsten maar groter zijn dan je verliezen en je risico's beheersbaar zijn dan kun je daar goed van leven.
Prettige handelsdag.
Rene Kreileman - BeursToppers
http://www.twitter.com/renekreileman
Ten aanzien van genoemde informatie:Wij hebben geen positie in de AEX en een short in de Nasdaq en S&P en hebben een short positie in de EUR/JPY en een long positie in de T-Note.
Handelen geschiedt op eigen risico.
